ORIENT SHOW
ZLÍN

MUSIC LAND Áčko
Duben 2001

Nalakovaná konferenciérka předstupuje před mikrofon a svou trému se snaží skrýt deskami s připraveným textem. Dobře ví, že jakýkoliv přebrept může špatně odstartovat celou podívanou a možná ohrozit i její budoucí kariéru. Od této chvíle bude totiž nejen ona, ale každý účinkující podroben kritickým pohledům nezasvěcených diváků a hlavně očím našeho štábu KOKODAK BROADCASTING. 
 
 
 
 

Jsme tady inkognito a naši přítomnost nikdo z diváků nezpozoruje. Vyjma reklamního loga, které se Amritovi, s lehkostí jemu vlastní, podařilo vyvěsit přímo nad DíJeovu rampou. 

Proč ty tajnosti:
"Je to hned z několika důvodů", říká Amrit u první láhve červeného. "Tak například, naše nová kameramanka, která natáčí celý pořad naší nejmodernější digitální kamerou - její jméno nemohu prozradit - použije materiál ke své seminární práci na divadelní akademii a její předčasná publicita by ji mohla uškodit v konkurzu na asistentku fakulty žurnalistiky v Praze."
 

"Ale to jistě není hlavní důvod, proč tady sedíte v převleku za arabského bubeníka?"
"Máte pravdu, hlavním důvodem je připravované natáčení našeho nového filmu: Orient access a dnes vystoupivší břišní tanečnice podstupují nevědomky jakýsi kompars na obsazení hlavních rolí do tohoto filmu. Kokodak má jako obvykle vše pod kontrolou a všechno je velmi dobře připraveno. Naše reportérka Vendy Croy alias Zeenat pracuje v produkci promotérské firmy, která dnešní show připravila. Ano, je to ta vyšší dáma, která mi před chvílí nalila další skleničku. To víte, tanečnice se musejí uvolnit a dostat se do ráže, jak mi říkáme "do laufu". Ostatně její ambice jsou daleko vyšší. V "Accessu" má už svou roli, ušitou na míru, a tak pilně navštěvuje kurzy břišních tanců a objeví se i v dnešním programu. Já sám budu děvčata doprovázet na bubny, abych je měl na očích přímo z pódia, proto ten dlouhý háv."
 

"Ano, a mohl byste něco prozradit o připravovaném filmu Orient access?"
"Jistě, scénář máme již hotový, v podstatě jde o takový nevšední příběh mladého muslimského děvčete Amar, které se zahledí přes svou burku do bílého turisty, právě v okamžiku, kdy smaží arabské placky v kuchyni bufetu jedné kuvajtské přímořské pláže. Výhled má však omezený, a tak si nevšimne, že muž má svůj doprovod v podobě tří bílých společnic. Příběh tak rychle dostává zápletku, do které se navíc vloží místní prodavač Coca-coly, platonický ctitel mladé Amar. 

Rozuzlení vám samozřejmě neprozradím, jen mohu veřejnost ujistit, že horko pouštního orientu a pověstný temperament spoře oděných břišních tanečnic se bude mísit s chlazenými long drinky a plechovkami s Coca-colou. Jenom jedna perlička, na zásah produkce Amar neskončí ve zlínské Růžové vile jako dáma, ale jako "kuchařka" (smích-pozn. Redakce). Svěží dech filmu dodají hudební klipy, nejedná se však o klasický muzikál, spíše v Arábii známější "Muezinál"
"Kde budete točit všechny exotické scény?"
"Ano, veškeré exteriéry budeme točit na plážích v Tunisku, na Krétě a na Pahrbku. Tam jsme zatím natočili pár reklam a jeden reklamní klip."
 
 

" A jak to vypadá s probíhajícím komparzem?"
"No, Zeenat má své místo jisté - produkce potřebuje prachy od její promotérské firmy Eso Music. Také pozice tanečnice Laily se zdála být jistá. Včera v noci mi však prozradila "sladké tajemství" - je těhotná. To jsem zvědav, co na to řekne její manager (opět dlouhý smích a další sklenka mizí v Amritově hrdle). Role dalších tanečnic budou záviset od jejich výkonu na posteli v mém soukromém ateliéru. No, jak to tak na komparsech chodí. Jo a jestli jste si všimli toho Ománce v dlouhé bílé róbě, tak ten si zahraje v klipu: All night, all right - Každou noc, vždycky pravou. Ale teď mě již omluvte musím na pódium".
"Prozatím děkuji za rozhovor." 
 
vlevo: Amar u plotny (z klipu: Nevařím, zapařím)      vpravo: další nadějná adeptka konkurzu
 
 

komparzu se zúčastnily i tanečnice z Německa


svůdné pohledy směřují k Amritovi, uvidíme zda to bude co platné


Rozohněný nápadník Amar zaklíná českého turistu (z klipu: Zulíbám Talíbán)


 
 vlevo: nečekaná vítězka komparzu                    vpravo: tento signál znamená: Soukromé číslo 
                                                                                ti dám v šatně č.2 hned po tomto čísle.